• ADAY ÖĞRENCİ

    BİRLİKTE GELECEĞE BAKALIM
    KEŞFET

Akademik Birimler

İzmir Tınaztepe Üniversitesi 2 fakülte ve 1 meslek yüksekokulundan oluşmaktadır. Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak toplam 10 bölüm bulunmaktadır.

İzmir Tınaztepe Üniversitesine Hoşgeldiniz!

Sorularınız için yazınız.

NEDEN

İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ?

İzmir Tınaztepe Üniversitesi olarak, çağdaş teknolojik olanaklara sahip, odağında öğrenci olan sağlık temalı bir kampüs üniversitesiyiz. Kendi araştırma uygulama hastanelerimizle uygulamalı eğitim için güçlü bir zemin hazırlıyor, geleceğe donanımlı sağlık çalışanları yetiştiriyoruz.

NEDEN İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ?
Aday Öğrenci Bilgi Formu

Aday Öğrenci Bilgi Formu

Üniversitemizin olanakları, bölümler, kontenjanlar ve aklınıza takılan tüm sorularınız için formu doldurun size ulaşalım!

İzmir Tınaztepe Üniversitesi'ne ilk öğrenciler 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında alınmıştır ve üniversitemiz henüz mezun vermemiştir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi fakülte ve yüksekokul öğrenci kontenjanlarına ilişkin bilgiler 2020 ÖSYS kılavuzunda yer almıştır. Ayrıntılı bilgilere aday öğrenci sayfasından ulaşabilirsiniz.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi'nde eğitim dili "Türkçe"dir.

Eğitim faaliyetleri inşaatı devam etmekte olan İzmir Tınaztepe Üniversitesi kampüsünde yürütülmektedir. Kampüsümüz, İzmir Buca semti, Aydoğdu Mahallesi'nde bulunmaktadır.
(Yol tarifi: Kampüs, Oyak 2.bölge konutları ile yeni yapılan Mevlana Camii arasında kalan 110 dönümlük arsa üzerine inşa edilecektir. Buca Şahin Tepesi’ne, jandarmaya, itfaiyeye ve İzmir Ulaştırma Merkezi'ne(İZUM) çok yakındır.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi eğitim öğretiminde Tınaztepe Sağlık Grubu'nun tam teşekküllü olan Tınaztepe Hastaneleri ile işbirliği yapılmıştır.
2025 yılı itibariyle, üniversite kampüsünün içerisinde üniversite hastanelerinin faaliyete geçirilmesi hedeflenmektedir.