Gelen Personel

Gelen Personel

Gelen akademisyen/idari personel hareketliliği

Yurt dışındaki üniversitelerden ders verme hareketliliği kapsamında Üniversitemize gelmek isteyen personel, öncelikle kendi üniversitesi ile Üniversitemiz arasında ders verme hareketliliğini kapsayan bir kurumlar arası anlaşmanın var olduğundan emin olmalıdır. Eğitim alma kapsamında gelmek isteyen idari personel için böyle bir zorunluluk yoktur.

Üniversitemizi bu kapsamda ziyaret etmek isteyen Akademisyenin/idari personelin programdan faydalanmak için öncelikle kendi üniversitesindeki Erasmus ofisine başvuruda bulunması, sonrasında da Üniversitemizin Erasmus Ofisi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bunun için erasmus@tinaztepe.edu.tr adresine mail atılması yeterlidir.

Hareketlilikten faydalanmak isteyen akademisyen/idari personelin ziyaret etmek istediği birim koordinatörü ve birim sorumlusu konu ile ilgili bilgilendirilerek onay alınır. Sonrasında birim koordinatörünün yardımı tarihler ve program belirlenerek karşılıklı Ders Verme/Eğitim Alma Hareketliliği Formu doldurulur.

Erasmus Ofisi tarafından resmi bir davet mektubu hazırlanır ve hareketliliği gerçekleştirecek akademik veya idari personele gönderilir.

Hareketliliğin tamamlanmasından sonra, gelen personele faaliyeti gerçekleştirdiğine dair “Teyit Mektubu” hazırlanır ve gidişinden önce verilir.